Nadaljevanje prikaza uporabe indeksov.
Opažam, da veliko ljudi sicer ve, da indeksi obstajajo, vendar se jim niti ne sanja, za kaj so uporabni.
V LIMIT se ne da uporabljati spremenljivk, pa zdaj?
Različni časovni pasovi in isti MySQL podatkovni strežnik? Se to da?
V MySQL pogrešam malo morje možnosti. FULL OUTER JOIN je ena od njih, ampak se ga da z malo motoviljenja vseeno izvesti.
Nekaj dni nazaj sem pisal o dedovanju tabel v PostgreSQL in problemih na katere sem naletel. Našel sem rešitev, ki sicer ni tako elegantna kot native table inheritance, deluje pa zelo lepo.
Kako izbrati naključen zapis iz MySQL tabele? Kar nekaj rešitev pride na misel, pa so dobre? Zadnjih nekaj dni opazujem nekoga, ki se matra s tem, pa mu nikakor ne uspe tako, da si ne bi preobremenil strežnika. Imena ne bom omenjal, če pa kdo ve, na koga mislim, mu pa lahko pove za tale članek.
Naletel sem na problem, ko sem moral imeti eno tabelo, recimo artiklov, vendar naj bi ti artikli imeli različne lastnosti, saj veste, hladilniki imajo ene lastnosti, štedilniki druge, pečice spet tretje, pa saj razumemo, kajne? Table inheritance v PostgreSQL bi kaj lahko rešil ta moj problem, sem ugotovil, pa poglejmo, če ga je res.
Včasih pridemo do problema, ko želimo na svoji spletni predstavitvi objaviti kakšno statistiko, ki zahteva zelo požrešno poizvedbo, rezultat le-te pa je bolj kot ne zelo statičen. Zaradi požrešnosti poizvedbe in dolgega časa izvajanja se nam zmanjša odzivnost strani. Materialized views so lahko v takih primerih silno uporabna zadevščina, tukaj bom na kratko napisal, kako v MySQL, ki jih sicer ne podpira, vnesti vsaj nekaj okusa po njih.